• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

دانشمندان بر اين اعتقادند كه «فرهنگ» با تاثيرگذاري بر ساختار و عملكرد مغز، آن را سيم‌كشي مي‌كند.

«پارک» از دانشگاه «تگزاس»، و «چيه‌مائو هوانگ» از دانشگاه «ايلينويز»، راه‌هايي که فرهنگ ممکن است از طريق آن بر ساختار مغز و عملکرد آن تاثير بگذارد را مورد بررسي قرار دادند.

بر اساس يافته‌هاي اين پژوهشگران، شواهدي وجود دارد که فرهنگ‌هاي هوادار اصول اجتماعي در شرق آسيا، در مقابله با فرهنگ‌هاي فردگرايانه «غربي»، هم بر مغز و هم بر رفتار اثر مي‌گذارند.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

همه ما مطمئناً با اصطلاح هوش شناختي يا همان IQ آشنايي داريم و شايد خيلي از ما فکر مي کنيم که موفقيت در تمام ابعاد زندگي بستگي به اين دارد که ما در اين جنبه از هوش از رتبه بالايي برخوردار باشيم؛ اين مسئله را در چشمان مادراني که با نگراني فراوان در مورد IQ فرزندانشان از مشاوران سراغ مي گيرند ديده ايم، امّا آيا تا به حال با افرادي برخورد کرده ايد که از هوش سرشاري بهره مي برند امّا در زندگي با مشکلات عديده اي مواجه اند و حتّي نمي توانند به راحتي با اطرافيانشان ارتباط برقرار کنند؟ حال سؤال اصلي اين است: آيا تا به حال اصطلاح هوش هيجاني يا EQ را شنيده ايد و مي دانيد که اين نوع از هوش چيست و چه تفاوتي با IQ دارد و تا چه حد از رموز موفقيت ما در گرو اين مفهوم است؟

با اين مقدمه به سراغ بررسي مفهوم هوش هيجاني و کاربرد آن


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

دانشمندان آمريکايي با بررسي صدها هزار تغيير ژنتيکي دريافتند که ژنهاي بيمار واقع در کروموزم 6 که با پاسخهاي ايمني ارتباط دارند عامل ژنتيکي بروز بيماري اسکيزوفرني به شمار مي روند.

محققان مدرسه پزشکي استانفورد موفق شدند يک دامنه وسيع از


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

متخصصان هنگ كنگي در يك مطالعه جديد دريافته اند كه طب چيني مي تواند براي درمان پاركينسون مفيد باشد. به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا ، بر اساس نتايج اين مطالعه طب چيني براي مقابله با علائم خاص از بيماري پاركينسون مؤثر است و در عين حال عوارض جانبي ناشي از داروهايي


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

يک کارشناس ارشد انگل پزشکي، با اشاره به رابطه بين عفونت توکسوپلاسما و بيماري اسکيزوفرني گفت: عفونت انگلي توکسوپلاسما که منشا اصلي انتقال آن گربه سانان هستند با ورود به بافت مغز، بيماري اسکيزوفرني را به دنبال خواهد داشت، هم چنين استفاده از گوشت نيم پز، شير پاستوريزه نشده، تخم مرغ خام و خاک آلوده نيز از راه‌هاي انتقال اين بيماري به شمار مي رود.

اکرم عليپور در گفت وگو با ايسنا اسکيزوفرني را يک بيماري رواني خطرناک و مزمن دانست و اظهار داشت: اسکيزوفرنيا يک بيماري رواني خطرناک، مزمن و اغلب ناتوان کننده به شمار مي‌آيد که علل آن به طور قطعي مشخص نشده است.


کلیه حقوق این وبسایت متعلق است به ندای مهر انتشار و کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است

کانال تلگرام مشاوره خانواده ندای مهر