قبل از طلاق بخوانید

قبل از طلاق بخوانید

اگر ميخواهيد طلاق بگيريد بخوانيد " آيا احساس مي کنيد که زندگي زناشويي تان به مشکل برخورده است و تصميم به طلاق گرفته ايد؟ ممکن است براي جدايي از همسرتان دلايل قابل توجيهي داشته باشيد اما پرسش نامه زير به شما کمک

مي کند تا بدانيد اين تصميم درست است يا نه؟

به هر يک از سوالات زير با «درست» و «نادرست» جواب بدهيد و در انتها جواب درستي که کارشناسان به اين سوالات داده اند را با پاسخ خودتان مطابقت دهيد.

?) درگيري و مشاجره هميشگي بين شما و همسرتان نشانه اين است که از يکديگر جدا شويد.
?) شما و همسرتان ديگر هيچ وجه مشترکي در سلايق و عقايدتان با هم نداريد و اين موضوع دليل خوبي براي جدايي است.
?) در يک ارتباط خوب، بيشتر اختلاف نظرها و مشکلات زناشويي به مرور زمان برطرف و حل مي شود.
?) يک ازدواج خوب به اين معناست که زن و شوهر تعريف يکسان و مشترکي از عشق داشته باشند.
?) زن و شوهر از هم جدا مي شوند چون ديگر عاشق هم نيستند.
?) خيانت باعث از بين رفتن رابطه زناشويي نمي شود.
?) بيشتر افراد در ازدواج دوم موفق تر هستند چون در ازدواج اول تجربه هاي خوبي به دست آورده اند.

 

نظر مشاور درباره مشاجره
اين خيلي عجيب است که بيشتر همسران تصور مي کنند اختلاف سليقه و گاه مشاجره نشانه ناموفق بودن يک زندگي زناشويي است اما به عقيده روان شناسان ارتباطي که در آن هيچ اختلاف نظري وجود نداشته باشد بيشتر از يک رابطه پرجدال در خطر طلاق قرار دارد زيرا شما انسان هستيد و به دليل تفاوت زندگي خانوادگي و فرهنگي تان خصوصياتي متفاوت از يکديگر داريد و جروبحث و اختلاف يک موضوع بسيار طبيعي در رابطه شماست.

شما و همسرتان ديگر هيچ وجه مشترکي در سلايق و عقايدتان با هم نداريد و اين موضوع دليل خوبي براي جدايي است.
گفتن اين حقيقت شما را غافلگير مي کند اما بد نيست بدانيد تحقيقات کارشناسان نشان داده زوج هايي که زندگي زناشويي موفقي دارند به هيچ وجه خصوصيات و وجه مشترک زيادي با يکديگر ندارند و حتي سلايق و عقايشان در تناقض با يکديگر است اما آن چيزي که ارتباط هاي موفق را از ناموفق جدا مي کند نحوه برخورد همسران با اختلاف ها و ويژگي هاي متفاوت همسران شان است.همسران موفق به خوبي مي دانند که شريک آن ها نمونه کپي برداري شده آن ها نيست و نبايد مثل آينه براي آن ها باشند بلکه لازمه يک ازدواج با دوام، احترام گذاشتن به تفاوت هاي طرفين و رشد کردن در ميان اين ? دنياي متفاوت است.

در يک ارتباط خوب بيشتر اختلاف نظرها و مشکلات زناشويي به مرور زمان برطرف و حل مي شود.
شايد تا به حال اين خبر به گوش تان نخورده باشد اما کارشناسان در تحقيقات شان به نتيجه اي جالب رسيده اند که شما را شگفت زده خواهد کرد، هيچ مي دانستيد که ?? درصد اختلاف نظرهايي که همسران در طول زندگي مشترک با يکديگر دارند غيرقابل حل است؟

اگر قبول نداريد يک ورق و کاغذ برداريد و تمامي بحث هايي که در طول زندگي مشترک با همسرتان داشته ايد را بنويسيد و در نهايت شگفتي متوجه مي شويد که بيشتر آن ها تکراري است و با وجود گذشتن ساليان سال از ارتباط تان هنوز بر سر موضوعي تکراري با همسرتان بحث مي کنيد اما چيزي که در اين بين تغيير مي کند نحوه واکنش ? طرف نسبت به آن موضوعات است. پس اگر فکر مي کنيد مشکل شما و همسرتان با گذشت زمان حل خواهد شد مرتکب اشتباه رايج ديگر زوج ها شده ايد. به جاي انتظار براي گذشت زمان و برطرف شدن مشکل، نوع واکنش و سازگاري تان را نسبت به اختلاف نظر بين خود و همسرتان تغيير دهيد.

يک ازدواج خوب به اين معناست که زن و شوهر تعريف يکسان و مشترکي از عشق داشته باشند.
اين نکته را به خاطر بسپاريد که شما و شريک زندگي تان در ? محيط متفاوت بزرگ شده ايد و به همين خاطر تعريفي که از عشق و محبت داريد با يکديگر کاملا متفاوت است. ممکن است همسر شما از روي عشق کاري را براي تان انجام دهد و از اين طريق علاقه اش را به شما ابراز کند اما شما به دنبال راهي هستيد که همسرتان به روش دلخواه شما عشقش را ابراز کند. فراموش نکنيد که نحوه ابراز علاقه و عشق هر انساني با ديگران متفاوت است و هرگز از همسرتان نخواهيد که ديدگاهي مانند شما در مورد عشق و طريقه محبت کردن داشته باشد.

زن و شوهر از هم جدا مي شوند چون ديگر عاشق هم نيستند.
متاسفانه عده اي تصور مي کنند که عشق تنها دليل ازدواج و ماندن در يک ارتباط است. اين عده از افراد ازدواج مي کنند چون عاشق شده اند و بعد به راحتي از شريک شان جدا مي شوند چون ديگر عاشقش نيستند اما اين تصور يک اشتباه محض است چون عشق يک حس است و زماني هست و زماني ديگر نيست. اين که ديگر مثل روزهاي اول آشنايي عاشق همسرتان نيستيد و به همين دليل مي خواهيد از او جدا شويد، احمقانه ترين فرضيه اي است که آن را انتخاب کرديد. صبر کنيد چون عشق دوباره به وجود خواهد آمد و بارديگر غافلگيرتان خواهد کرد.

خيانت باعث از بين رفتن رابطه زناشويي نمي شود.
بله اين جمله درست است و اگر يک زن هستيد و تنها به خاطر خيانت همسرتان مي خواهيد ترکش کنيد، لطفا کمي بيشتر فکر کنيد. هرچند رويارويي با خيانت و اصلاح ارتباط بعد از آن، کار خيلي ساده اي نيست اما اگر واقعا به ارتباط تان علاقه مند هستيد ارزش اين مبارزه را خواهد داشت و خبر خوب اين که بيشتر ارتباط هايي که بعد از خيانت دوباره شکل گرفته موفق تر بوده و همسراني که بعد از خيانت روابط خود را اصلاح کردند و اعتماد را از نو بين خودشان به وجود آوردند، ارتباط زناشويي بادوام تري داشته اند.

بيشتر افراد در ازدواج دوم موفق تر هستند چون در ازدواج اول تجربه هاي خوبي به دست آورده اند.
براي اين موضوع نمي توان قانوني را درنظر گرفت اما اين درست است که بسياري از افراد در ازدواج دوم شان موفق تر هستند چون اشتباهاتي که در ازدواج اول مرتکبش شده اند را در ازدواج دوم شان انجام نمي دهند اما بايد به خاطر داشته باشيد که عشق تنها کرم روي کيک است نه خود کيک و تا زماني که ياد نگيريد شادي و خوشبختي تان را وابسته به فرد ديگري ندانيد اميد موفقيت در ازدواج براي تان وجود ندارد اين که خودخواهانه به دنبال افرادي باشيد که شما را خوشبخت کنند و درصورت برآورده نشدن اين موضوع آن ها را ترک کنيد، اصلا راه درستي نيست. خوشبختي و آرامش را در خودتان به وجود بياوريد و خودخواهانه ديگران را نخواهيد.

counseling center

استخدام روانشناس و مشاور در تهران
جستجوی روانشناس و مشاور نزدیک شما
مشاوره رایگان ندای مهر

تماسinstagramاینستاگرامwhatsappواتس اپtelegramتلگرام