مشاوره کودک / روانشناسی کودک چرا و چگونه بوجود آمد

وقتی که صحبت از مشکلات روانی می شود، مردم فکر می کنند که این مشکلات مختص بزرگسالان است و این مشکلات به خاطر استرس های کاری و تعهدات خانوادگی، قسط دادن و... به وجود می آید که می توانند موجب شوند حتی اختلالات روانی به همراه داشته باشند. اما سلامت روانی کودکان در بسیاری از مواقع نادیده گرفته می شود چرا که بسیاری از مردم فکر می کنند که دوران کودکی شاد ترین دوران زندگی است و این واقعیت را فراموش می کنند که گاهی کودکان استرس و اختلالات روانی دارند.

انواع مشاوره کودک برای درمان و برطرف سازی مشکلات کودکان

ممکن است مشکلات سلامت روانی مختلف در کودکان به وجود آید و به درمان های مختلفی نیاز باشد. برخی از خدمات مشاوره ای که برای کودکان وجود دارد شامل موارد زیر است:

درمان شناختی-رفتاری:
در این نوع از مشاوره، کودکان یاد می گیرند که چگونه افکارشان بر خلق و خو و رفتارشان تاثیر می گزارد. همچنین با الگوهای رفتاری منفی آشنا شده و راه مقابله با آن را می آموزند. این نوع از مشاوره برای کمک و پرداختن به اختلالاتی مانند افسردگی و اضطراب مفید است.
بازی درمانی:
به کودکان اسباب بازی هایی داده می شود

بهترین زمان برای مراجعه به مشاوره کودک

بزرگسالان دوران کوکی را دورانی بی خیال و آزاد از هفت دولت می پندارند اما این روی همه ی کودکان صدق نمی کند. کودکان نسبت به مسائل مربوط به سلامت عاطفی و اختلالات خلقی حساس هستند. بسیاری از کودکان و نوجوانان دارای اختلالات روانی قابل شناسایی هستند که بایستی درمان شوند.
مشاوره کودک در بسیاری از این موارد می تواند کمک کند. مشاوره کودک برای درمان مشکلاتی از قبیل اضطراب، افسردگی، اختلال دوقطبی، اختلال نقص توجه بیش فعالی (ADHD) کمک، و اختلال سلوک مفید است.

استخدام روانشناس و مشاور در تهران
جستجوی روانشناس و مشاور نزدیک شما
مشاوره رایگان ندای مهر

تماسinstagramاینستاگرامwhatsappواتس اپtelegramتلگرام