اگر دنبال آرامش زندگی تان هستید حتمات بخوانید

اگر دنبال آرامش زندگی تان هستید حتما بخوانید

زندگي در بهترين حالت خود، آشفته و پرهرج و مرج است. همه ما هميشه در عجله هستيم، چند کار را به طور همزمان انجام مي دهيم و سعي مي کنيم براي همه آدم ها همه کار بکنيم و ندرتاً وقت کافي براي خودمان مي گذاريم. همه ما در

جستجوي آرامشيم اما معمولاً آنچه که لازمه دستيابي به آن است را انجام نمي دهيم و دنبال راه هايي براي به دست آوردن آرامش مي رويم که فقط هرج و مرج

زندگيمان را بيشتر مي کنند. در اين مقاله راه هاي ساده اي براي ايجاد آرامش در زندگي به شما پيشنهاد مي کنيم.

 

1) بدانيد که کنترل هيچ چيز در دنيا به جز خودتان در دست کسي نيست.

خودتان تنها چيزي هستيد که کنترل کامل روي آن داريد. وقتي اين مسئله را درک کنيد، و براساس آن ديدگاه و عملکردهايتان را تغيير دهيد، زندگيتان بيش از پيش آرام خواهد شد. وقتي سعي مي کنيد آدم هاي ديگر يا موقعيت هايي که فراي کنترل شماست را کنترل کنيد، فقط زمانتان را هدر مي دهيد و بر آشفتگي زندگيتان اضافه مي کنيد.

2) برخي روابطتان را قطع کنيد و روابط جديد ايجاد کنيد.

اين کار چندان ساده نيست اما اگر زندگي آرامي مي خواهيد، بايد اينکار را انجام دهيد. در زندگي اکثر ما يکي دو نفر هستند—يا شايد هم بيشتر—که تاثير چنداني روي زندگيمان ندارند. البته اين به معني پيدا کردن دوستاني که هيچ کاري برايتان نکرده اند نيست.

موضوع اين نيست که اين افراد چه کاري براي شما انجام داده اند. مسئله اين است که از نظر احساسي چه کمکي به شما کرده اند و چقدر سطح انرژيتان را بالا برده اند. منظور ما دوستاني است که مشکلات بيشماري در زندگيشان دارند و هربار که شما را مي بينند فقط درمورد آن مشکلات منفي بافي مي کنند.

قطع رابطه با افراد کار سختي است. در برخي موارد نمي توانيد آنها را کاملاً از زندگيتان خارج کنيد اما مي توانيد ميزان رابطه تان را محدود کنيد که کنترل آن کاملاً در دست خودتان است. مي توانيد اين افراد را با ديگراني جايگزين کنيد که به رابطه و زندگيتان ارزش ميدهند و مطمئن باشيد که خودتان هم تعجب مي کنيد سطح انرژيتان، آرامش خاطرتان، خوشبختيتان و زندگيتان به طور کل بعد از اين جابجايي چه تغيير شگرفي مي کند.

3) درهم و برهمي زندگيتان را کمتر کنيد.

اين به آن معني نيست که همه وسايلتان را بيرون بريزيد. نه، منظورمان اين است که کمدها، طبقه ها و اثاثيه منزل و محل کارتان را مرتب کنيد. در اين مرتب کردن خودتان را از شر هر چيزي که به دردتان نمي خورد، لازم نداريد، استفاده نمي کنيد و مي توانيد به راحتي بدون آن زندگي کنيد خلاص کنيد. مي توانيد اين وسايل را به ديگران ببخشيد، بفروشيد يا در سطل آشغال بريزيد.

4) اگر در روابط شخصيتان اختلافاتي داريد و هنوز از آن ناراحتيد، رابطه تان را بهبود بخشيد.

برويد و با فرد مورد نظر صحبت کنيد و احساستان را با او در ميان بگذاريد. اگر لازم باشد، عذرخواهي کنيد و بخشش بخواهيد يا از طرفتان معذرت خواهي طلب کنيد و او را ببخشيد. اگر آن رابطه ارزش نگه داشته شدن را داشته باشد، مطمئن باشيد که مي توانيد آن را حفظ کنيد. درغيراينصورت موجب ايجاد ناسازگاري و اختلاف مي شود که بعد مجبور مي شويد آن را قطع کنيد.

5) بودجه و خرج و مخارجتان را از نو ارزيابي کنيد.

پول همه چيز را خيلي پيچيده مي کند و برايتان آرامش نمي آورد. از قديم گفته اند که پول خوشبختي نمي آورد اما لزوماً اين جمله صحيح نيست. اگر نتوانيد اجاره خانه را پرداخت کنيد و صاحبخانه بيرونتان کند، خوشبت خواهيد بود؟ مسلماً نه. اگر نتوانيد هزينه تحصيلات فرزندانتان را فراهم کنيد، خوشبخت خواهيد بود؟ نه. اگر نتوانيد قبض ها و ماليات ها را پرداخت کنيد، سالي يکبار به مسافرت برويد يا براي فرزندانتان لباس نو بخريد خوشبخت خواهيد بود؟ معلوم است که نه.

پول برايتان امنيت و راحتي مي آورد و نقش خيلي مهمي در خوشبختي کلي ما دارد. خرج و مخارج هاي غيرضروري را قطع کنيد و پول بيشتري پس انداز کنيد. دنبال شغل هاي پردرآمدتري باشيد و مطمئن شويد که امنيت مالي خانواده فراهم باشد.

6) خودتان را ببخشيد. به اشتباهات گذشته تان فکر کنيد.

ببينيد کجاي کارتان غلط بوده است و خودتان را ببخشيد و بعد آن را به کلي از مغزتان بيرون کنيد. ما از اشتباهاتمان درس مي گيريم اما اين به آن معني نيست که بايد هميشه اين اشتباهات را در ذهنمان نگه داريم. همه ما انسانيم و حتي باهوش ترين انسانها هم اشتباه مي کنند. پس خودتان را ببخشيد و به زندگي ادامه دهيد.

7) اخبار را خاموش کنيد.

مطمئناً نياز داريد از آنچه که در دنيا مي گذرد مطلع باشيد. اکثر ما هر روز و گاهاً هر ساعت در پي اخبار جديد هستيم. از اينترنت استفاده کنيد و از سرويس هايي مثل گوگل بخواهيد که اخبار را به ايميلتان پست کنند. فقط يک يا دو بار در هفته به سراغ اين اخبار برويد و آنها را مطالعه کنيد و دقت کنيد که اين زمان اصلاً عصرها نباشد که مي خواهيد خستگي آن روزتان را برطرف کنيد.

8) براي هر هفته تان برنامه ريزي کنيد.

تا آنجا که در توانتان است آن برنامه را کامل جلو ببريد اما اين را هم بايد بدانيد که بعضي اوقات لازم است که برنامه تغيير کند. اوقات فراغتتان را مشخص کنيد و برنامه ريزي کنيد که در آن اوقات سرگرمي هاي محبوبتان را انجام دهيد.

9) استفاده از تکنولوژي را در زندگيتان محدود کنيد.

تکنولوژي آرامش نمي آورد. کامپيوتر بااينکه خيلي معصوم به نظر مي رسد اما وقتي قرار باشد همه روز با انگشت روي دکمه هاي بزنيد چندان معصوم نيست. اگر کمي درمورد آن فکر کنيد، کاري طاقت فرسا به نظر مي رسد. عادت کنيد که کامپيوتر، تلويزيون، و تلفن همراه را خاموش کنيد و با آرامش خيال بيرون برويد و از زندگيتان لذت ببريد.

 

10) براي خودتان وقت بگذاريد.

خيلي ها اهميت اين مسئله را فراموش مي کنند. وقتي زماني را فقط مخصوص خودمان کنار بگذاريم و هيچ چيز ديگري ذهنمان را به خود مشغول نکند، مي توانيد به روياها و آرزوهايمان فکر کنيم و از آن لذت ببريم و ريلکس شويم. اين بالاترين آرامش را نصيبتان مي کند.

در هياهوي دنياي امروز، زندگي همانقدر پيچيده مي شود که خودتان بخواهيد. اين به خودتان بستگي دارد که چه چيزهايي را در زندگيتان قبول کنيد، اينکه دنيا را چطور ببينيد و درمورد کارهاي خودتان چه فکري بکنيد. اما باوجود همه هرج و مرج ها مي توانيد آرامش را به زندگيتان برگردانيد

 

counseling center

استخدام روانشناس و مشاور در تهران
جستجوی روانشناس و مشاور نزدیک شما
مشاوره رایگان ندای مهر

تماسinstagramاینستاگرامwhatsappواتس اپtelegramتلگرام