رابطه استرس و آلزایمر

رابطه استرس و آلزایمر

محققان در تلاش براي يافتن رابطه ميان استرس و امکان ابتلابه زوال عقل و جنون هستند.اين تحقيقات توسط بنياد آلزايمر بريتانيا و بر روي 140 نفر مبتلا به اين بيماري انجام شده که تأثير استرس بر وضعيت آنها را

بررسي مي کند. محققان

در مقاطع 6 ماهه در طول 18 ماه به بررسي نمونه هاي خون و بزاق دهان اين افراد و بررسي نشانگرهاي بيولوژيک استرس در افراد مي پردازند و اميدوارند اين تحقيق راههاي براي جلوگيري از ابتلا به زوال عقل را باز کند.

 

به گزارش سلامت نيوز به نقل از بي بي سي نتايج مي تواند درمان جديدي يا راه هاي جديدي براي مديريت شرايط اين افراد را ايجاد کند.

افرادي که داراي معايب شناختي ملايم هستند در خطر ابتلا به زوال عقل و جنون قرار دارند که البته عده اي به آن دچار شده و وضعيت عده ديگري ثابت مي ماند.

تحقيقات قبلي نشان داده زندگي با استرس مي تواند خطر ابتلا به آلزايمر در افراد را افزايش دهد. تحقيقاتي در سوئد بر روي 1500 زن در 35 سال نشان داد خطر ابتلا به آلزايمر در زناني که دوره هايي از استرس در زندگي خود را تجربه کرده اند 65 درصد بيشتر از سايرين است.

محققان اسکاتلندي احتمال داده اند اين ارتباط به دليل هورمونهايي است که بدن در واکنش به استرس ترشح مي کند که مي تواند در عملکرد مغز اختلال ايجاد کند.

 

counseling center

استخدام روانشناس و مشاور در تهران
جستجوی روانشناس و مشاور نزدیک شما
مشاوره رایگان ندای مهر

تماسinstagramاینستاگرامwhatsappواتس اپtelegramتلگرام