هشدار به والدین

هشدار به والدین

فرزندان طلاق در يادگيري رياضي از کودکان همسن خود ضعيف ترند، کم توجهي والدين نقش مهمي در بهره هوشي کودکانشان دارد و استرس مادران در دوران بارداري دليل اصلي چاقي کودکان است. فرزنداني که والدين آنها طلاق گرفته‌اند

در يادگيري درس رياضي و کسب مهارت‌هاي زندگي از همسن و سالان خود ضعيف‌ترند

به گزارش ايرنا و به نقل از مجله جامعه‌شناسي آمريکا اين کودکان در درس رياضي و کسب مهارت‌هاي زندگي بسيار ضعيف‌تر از هم سن و سالان خود هستند. مطالعات اخير نشان مي‌دهد که قرارگرفتن فرزندان در مراحل طلاق والدين علاوه بر موارد مذکور اضطراب، کاهش عزت نفس، گوشه‌گيري، غمگين‌بودن و روحيه سلطه‌طلبي را نيز به دنبال دارد.
•تاثير محروميت‌هاي اجتماعي و کم‌توجهي والدين در ضريب هوشي فرزندان
به گزارش نشريه روانپزشکي مولکولي، مدت زمان قرارگرفتن کودکان در شرايط محروميت‌هاي اجتماعي و عدم توجه والدين به آنها تاثير مستقيم در ضريب هوشي کودکان دارد. تحقيقات اخير نشان مي‌دهد که سختي‌هاي موجود در سال‌هاي اوليه زندگي کودکان علاوه بر کاهش ضريب هوشي منجر به کوتاه‌شدن زودرس ساختار انتهايي کروموزوم‌هاي کودکان مي‌شود.
کوتاه شدگي کروموزوم ها عامل اصلي پيري زودرس در افراد و ابتلا به انواع بيماري ها و مخصوصاً سرطان است.
•مادراني که فرزندان دوقلو به دنيا مي‌آورند عمر طولاني‌تري دارند.
به گزارش مجله هلث، تولد فرزندان دوقلو به معناي کمک به سلامتي مادران نيست؛ بلکه تولد فرزندان دوقلو نشان مي‌دهد که مادران اين فرزندان در مقايسه با زنان عادي از سلامتي بيشتري برخوردار بوده و قدرت بدني آنها نيز بيشتر است.
زايمان فرزندان دوقلو يا چند قلو بار اضافي به بدن مادران وارد مي‌کند ولي تحقيقات اخير نشان داده است که اين مادران بدني مقاوم‌تر دارند و بيشتر عمر مي‌کنند.
•استرس مادران در دوران بارداري دليل اصلي چاقي کودکان است
به گزارش ايرنا و به نقل از سايت خبري سي ان ان، استرس و عدم آرامش مادران در دوران بارداري و شيردهي نوزاد، مانند امضاي سند چاقي نوزادن در دوران کودکي و بزرگسالي است. اين تحقيقات اضافه مي‌کند که اين عامل در نوزادان دختر به مراتب موثرتر است.

 

counseling center

استخدام روانشناس و مشاور در تهران
جستجوی روانشناس و مشاور نزدیک شما
مشاوره رایگان ندای مهر

تماسinstagramاینستاگرامwhatsappواتس اپtelegramتلگرام