بالابردن میل جنسی با مواد غذایی

سوالی که گهگاه پس از مشارکت جنسی برای طرفین پدید می آید این است که آیا مواد غذایی خاصی میتوانن میل جنسی

انسان را کم یا زیاد کنن؟؟ مواد غذايي مختلف هم مي‌توانند بر روي احساسات جنسي ما تاثير بگذارند.ميل جنسي و برخورداري از عملکرد جنسي مناسب يکي از مهم ترين نيازهاي انسان و ضامن تداوم و موفقيت در زندگي زناشويي به شمار مي رود. بر اساس مطالعات تمايلات جنسي انسان ها تحت تاثير عوامل مختلفي از جمله شرايط روحي، بيماري هاي جسمي، داروها، تغذيه و... است.

مطالعات متعدد نشان داده اند که مواد غذايي مختلف هم مي‌توانند بر روي احساسات جنسي ما تاثير بگذارند. بر اساس مطالعه اي که در آمريکا

انجام شده است، کمبود اسيد فوليک (يکي از ويتامين هاي گروه B) تمايل به برقراري رابطه جنسي را کاهش مي دهد. اين نکته به ويژه در ميان خانم ها مشاهده شده است، زيرا اغلب آنها به ميزان کافي ويتامين هاي گروه B را دريافت نمي کنند. اسيد فوليک که با نام فولات يا ويتامين B9 نيز شناخته مي شود در حبوبات به ويژه عدس، سويا، غلات سبوس دار و سبزيجات سبز تيره مانند اسفناج، جعفري، کلم بروکلي، نخود فرنگي و مارچوبه يافت مي شود.

يکي ديگر از مواد مغذي مهم در ميل جنسي خانم ها، ماده معدني آهن است. فقر آهن و کم خوني ناشي از آن، خلق و خوي زنان را به شدت تحت تاثير قرار مي دهد و موجب کاهش تمايلات جنسي آنها مي شود. جگر و انواع گوشت ها به ويژه گوشت قرمز، حبوبات، سبزيجات سبز و زرده تخم مرغ منابع غني آهن به شمار مي روند.

بهرحال میتوان نتیجه گرفت همانطور که مواد غذایی میتوانند بروی خصوصیات رفتاری انسان تاثیر بگذارند و این تاثیر در انسانهای مختلف متفاوت است میتوان همین استنباط را نیز در مورد تاثیر مواد غذایی بروی رفتار جنسی و متعاقبا میل جنسی انسان کرد

counseling center

استخدام روانشناس و مشاور در تهران
جستجوی روانشناس و مشاور نزدیک شما
مشاوره رایگان ندای مهر

تماسinstagramاینستاگرامwhatsappواتس اپtelegramتلگرام