مشاوره خانواده

چرا به مشاوره خانواده مراجعه کنیم و به وی پول بدهیم؟

چرا باید برای مشاوره خانواده هزینه کرد در حالیکه می توانم همین صحبت ها را با خانواده و دوستانم بکنم

اگر شما از حمایت دوستان و خانواده برخوردار هستید و می توانید به راحتی احساسات و اهداف خود را به اشتراک بگذارید، آن ها بخش بزرگی از شبکه پشتیبانی شما را تشکیل می دهند و بینش و تشویق های آنان به شما کمک

بسیاری خواهد کرد.

اما اینجا یک مشکلی وجود دارد، افرادی که به صحبت های شما گوش می دهند و می دانند شما ممکن است در هدفتان نباشید مشکل ایجاد می شود؛ به طور مثال ممکن است شما قصد داشته باشید رشته یا شغل خود را تغییر دهید و این رویای خود را به همسرتان اعتراف می کنید، همرستان ممکن است از شما 100% حمایت نکند اما تمام تلاشش را می کند به شما کمک کند، با این حال او احساسات و درگیری های خودش را داراست - مثلا ذهنش درگیر این خواهد شد که شما با تغییر شغل چگونه زندگی تان تغییر می کند و درآمدتان چگونه خواهد بود و... سایر مسائل دیگر که روی هم رفته این احساسات کار را برای او سخت می کنند که به شما گوش دهد و کاملا از شما حمایت کند.

به همین دلیل است که مشاور می تواند بسیار ارزشمند باشد. مشاور این فرصت را برای شما فراهم می کند که هرچیزی و تمامی احساسات خود را راحت به اشتراک بگذارید و از اهداف خود بگویید و کسی صحبت های شما را قطع نخواهد کرد و همچنین صحبت های شما کسی را نگران خواهد کرد و کسی قرار نیست نگرانی های خود را در حین صحبت به شما بیان کند و کسی هم به شما نخواهد گفت که دارید اشتباه می کنید یا اینکه شما نمی توانیم فلان کار را انجام دهید.

جلسه مشاوره مکانی است که شما نیازی نیست نگران این باشید صحبت های شما به کسی صدمه می زند و از این رو می توانید کاملا صادق باشید و این از طرفی دیگر به این معناست که مشکل شما زودتر حل خواهد شد و زودتر به هدف خواهید رسید. در طولانی مدت این امر برای شما و اطرافیانتان بهتر خواهد بود.

counseling center

استخدام روانشناس و مشاور در تهران
جستجوی روانشناس و مشاور نزدیک شما
مشاوره رایگان ندای مهر

تماسinstagramاینستاگرامwhatsappواتس اپtelegramتلگرام