مشاوره قبل ازدواج

روش کار مشاوره ازدواج چگونه است؟

چه اتفاقی در جلسات مشاوره قبل ازدواج / مشاوره ازدواج می افتد

مشاور ازدواج معمولا برای زوج ها یا شرکا جلسات مشترکی را برگزار می کند. مشاور یا درمانگر به زوجین کمک می کند که منشاء کشمکش ها را متوجه شوند و آن را حل و فصل کنند. با کمک این جلسات شما مزایا و معایب همسر خود را تجزیه و تحلیل خواهید کرد.
مشاوره ازدواج می تواند به شما مهارت هایی را آموزش دهد که رابطه خود را مستحکم کنید. این مهارت ها می توانند شامل مهارت حل مسئله، بحث و تفاهم عقلانی باشند.

در برخی موارد، بیماری های روانی یا سوء مصرف مواد مشاور برای کمک به شما از متخصصان مراقبت های بهداشتی کمک می گیرد تا طیف درمانی کاملی را برای شما به ارمغان آورد.
صحبت کردن در مورد مشکلات زناشویی با یک مشاور ممکن است راحت نباشد. جلسات مشاوره معمولا در سکوت برگزار می شوند تا زوج ها بتوانند با تمرکز بیشتری یکدیگر را درک کنند. ممکن است هنگامی که زوج ها به مشاور مراجعه می کنند دعواها و مشکلات خود را نیز با خود به همراه داشته باشند و در جلسات شروعب ه بحث و پرخاشگری کنند و در حین پرخاش او واسطه شما خواهد بود و به شما کمک می کند از آشفتگی خارج شوید. مشاور ازدواج در این بین طرف هیچ یک از روج ها را نمی گیرد و بی طرف خواهد بود.
ممکن است ظرف چند جلسه بهبود رابطه خود را احساس کنید و از سوی دیگر، ممکن است در نهایت متوجه شوید که این تفاوت ها و اختلافات قابل سازش نیستند و بهتر است به رابطه خود پایان دهید.
/انتهای مطلب

آنچه در جلسات مشاوره ازدواج می گذرد

counseling center

استخدام روانشناس و مشاور در تهران
جستجوی روانشناس و مشاور نزدیک شما
مشاوره رایگان ندای مهر

تماسinstagramاینستاگرامwhatsappواتس اپtelegramتلگرام